PDF Excel Dönüştürme Nasıl Yapılır ?

PDF dosyalarımızı bazen excel dosyalarına çevirmemiz gerekebilir. Örneğin elimizde PDF olarak bulunan fakat değiştirmemiz gereken bir dosya var veya müşterinizden pdf olarak aldığınız fiyat teklifinin üzerine kendi kârınızı ekleyip logoları değiştirip kendi müşterinize göndermek istiyorsunuz. İşte böyle durumlar PDF dosyasısını Microsoft Excel dosyalarına çevirmeniz gerekir. Şimdi hangi yöntemler ile birlikte bunu yapabileceğinize geçelim.

PDF EXCEL DÖNÜŞTÜRME;

1- SMALLPDF İLE ONLINE DÖNÜŞTÜRME

smallpdf.com web sitesine girin. PDF’i buraya bırakın yazan alana .pdf uzantılı dosyanızı sürükleyin. Hemen ekranda yükleme işlemi gerçekleşecek ve dönüştürülüyor ibaresi belirecek. “PDF dosyanız düzenlenebilir bir Excel dosyasına dönüştürüldü. İndirin ve nasıl göründüğüne bakın! ” şeklinde bilgi çıktığında hemen altındaki dosyayı indirin linkine tıklayın. Dosyanız inmeye başlayacak. Artık excel uzantılı dosyanızı açabilirsiniz. Eğer pdf dosyanınza tablolar var ise oluşan excel dosyasında alttan diğer sheetleri kontrol etmeyi unutmayınız.

2- PDFTOEXCEL İLE ONLINE DÖNÜŞTÜRME

pdftoexcel.com web sitesine girin. Drag & Drop Files alanına .pdf uzantılı dosyanızı sürükleyip bırakın. Anında yükleme başlayacak. “Dönüştürme yapılıyor.Büyük dosyaların dönüştürülmesi biraz uzun sürebilir” ifadesi belirecek. Dönüştürülen dosyanızı ücretsiz indirin linki geldiğinde tıklayıp excel uzantılı dosyanızı indirebilirsiniz.

3- Diğer Online Dönüştürme Servisleri

Eğer en çok kullanılan ve yukarıda belirttiğimiz iki web sitesi açılmaz veya geçisi olarak servis dışı ise şu servisleri ziyaret edebilirsiniz; cleverpdf.com, freepdfconvert.com, hipdf.com, pdf.io .

4- Adobe Acrobat Reader ile Pdf’i Excel’e Dönüştürme

Acrobat Reader programınızı masaüstünden veya başlat menüsünden bularak çalıştırın. İsterseniz direkt olarak .pdf uzantılı dosyanızı da açabilirsiniz. Her ikisi de aynı yola çıkacak. Dosyanızı açtıktan sonra, sağ taraftaki alandan PDF’i Dışa Aktar seçeneğine tıklayın. Gelen seçeneklerden Excel’i seçin ve Dışa Aktar‘a tıklayın. Excel formatına dönüşmesini istediğiniz dosya adını belirtin ve istediğiniz konuma kaydedin.

  Toplu Mail Gönderirken Kişileri Birbirinden Gizleme Tekniği

Eğer Acrobat Reader’da bu seçenek yok ise muhtemelen bilgisayarınızda kısıtlı bir sürüm yüklüdür. Tam sürümü edinebilirsiniz. Ayrıca tam sürümde daha fazla özellik mevcuttur.

Not: Bu yöntemler arasında en güvenilir olanı Acrobat Reader üzerinde yapılandır çünkü diğer yöntemler online olarak uygulandığından dosyanızı, hizmeti sunan sunucuya göndermek zorundasınız. Gizli bilgileriniz var ise online yöntemlerden bir adım uzak durmanız sizin yararınıza olur. Eğer çok önemli değil ise online yöntemleri kullanmak daha ekonomik olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir