instagram ingilizce Oldu Nasıl Türkçe Yapılır ?

Sebebi belirsiz bir şekilde instagram uygulamanız İngilizce’ye dönmüş olabilir. Bu yazımızda sizlere nasıl tekrar Türkçe’ye dönebileceğinizi göstereceğiz.

Instagram’ı Türkçe Yapmak İçin;

Sağ altta bulunan resminize dokunun ve profilinize gidin ardından resminizin yanında bulunan Edit Profile butonunun sağındaki dişli simgesine girin. Aşağıya doğru giderek Language sekmesine girin. Gelen listede Türkçe seçeneğini bulup seçin. Şimdi karşınıza bir uyarı ekranı gelecek. Change seçeneğini seçin. Instagram uygulaması tekrar başlatılacak ve Türkçe olarak çalışmaya devam edecek.

Instagram hesabınız neden İngilizce oldu ? Bunun birden fazla sebebi olabilir. Eşiniz veya çocuğunuz ayarlarlar ile oynamış olabilir. Yapılan bir güncelleme ile sizin konumunuzdaki insanların dil ayarları otomatik olarak İngilizce’ye getirilmiş olabilir.

Instagram uygulaması sayesinde arkadaşlarınızın veya hiç tanımadığınız ve tanımak istediğiniz insanların fotoğraflarını ve hikayelerini takip edebilir, onlarla etkileşimde bulunarak sosyal kalmaya devam edebilirsiniz.

  Dav Uzantılı Dosyaları Açma ve Dönüştürme İşlemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir